Новини
Зустріч з народним депутатом України
У Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління відбулася зустріч ректора Академії Олександра Бондаря з народним депутатом України Юлієм Мамчуром. Відбулася предметна розмова, під час якої Олександр Бондар поінформував гостя про освітні та наукові екологічні напрямки діяльності Академії на шляху поліпшення природоохоронної сфери України, спільно вироблені законодавчі ініціативи Мінприроди та науковців  закладу, плідну співпрацю з профільним Комітетом Верховної Ради тощо . Юлій Мамчур заначив, що нині стан довкілля в країні бажає бути набагато ліпшим, а діяльність екологічної галузі – ефективнішою. Він також висловив переконання, що з цією метою народні депутати і науковці мають тісніше співпрацювати.
У зустрічі брав участь  проректор з наукової роботи Академії Олег Машков. Він, зокрема, торкнувся й злободенного на сьогодні  питання щодо стану «військової екології» та наукової складової на  шляху розв’язання екологічних проблем.
Довідково.  На початку 2013 року льотчика 1-го класу полковникаЮлія Мамчура було призначено на посаду командира Севастопольської бригади тактичної авіації Повітряного командування «Південь». 03 березня 2014 року під час гострих, загарбницьких подій на півострові Крим, організованих Росією, після ультиматуму «невідомих» військових, що носили російську амуніцію, з вимогою до українських військових перейти на їхню сторону до 16 годин 03 березня, полковник Мамчур виголосив  заяву: «Особовий склад бригади тактичної авіації в Бельбеку вірний народу України й Військовій присязі, зі зброєю в руках готовий до захисту територіальної цілісності України». 04 березня українські військові провели «психологічну атаку» — без зброї, під бойовим стягом Севастопольської бригади тактичної авіації імені Олександра Покришкіна та Державним прапором України, співаючи гімн України, вони рушили в бік озброєних «невідомих», що блокували прохід до військової частини, незважаючи на те, що при цьому «невідомі формування» стріляли біля ніг українських льотчиків та у повітря. В результаті тривалих переговорів (протягом дня) частину вдалося частково взяти під український контроль. 22 березня 2014 року, не отримавши підтримку Збройних сил України, 204-та бригада тактичної авіації на чолі з Ю. В. Мамчуром самостійно здійснювала оборону військової частини А-4515. Проте зважаючи на значну різницю у співвідношенні бойових сил та бездіяльність  міністерства оборони України на чолі з  І. Й. Тенюхом, військова частина А-4515 була захоплена російськими  військовими та невідомими озброєними «зеленими чоловічками». Особовий склад 204-ї бригади тактичної авіації був вимушений покинути військову частину. Після штурму військової частини полковника Юлія Мамчура було викрадено російськими військовими. Після повернення з полону полковник повідомив, що його 3,5 доби утримували в одиночній камері севастопольської військової в’язниці, здійснювали психологічний тиск, намагаючись переконати перейти на сторону російської армії:
Після передислокації з Криму військова частина Юлія Мамчура перебазувалася до Миколаєва – значна кількість бойових літаків була збережена завдяки мужності командира й особового складу 204 - ї бригади.
 
  
Анонси