Новини
Загрози людству, спричинені забрудненням довкілля
Кожна шоста передчасна смерть у світі викликана забрудненням навколишнього середовища, повідомив 20 жовтня ц.р. науковий журнал TheLancet з посиланням на результати дослідження, проведеного низкою міжнародних та неурядових організацій. Так, у 2015 році від хвороб, що були викликані забрудненням екології, померли 9 мільйонів людей. Це втричі більше, ніж від СНІДу, туберкульозу і малярії разом узятих і в 15 разів більше, ніж в результаті воєн, терактів та інших форм насильства. "Було багато досліджень забруднення, але вони ніколи не отримували стільки ресурсів та уваги, як, наприклад, СНІД чи зміна клімату", - цитує слова головного автора доповіді, представника Школи медицини Ікана медичного центру Маунт-Сінай в Нью-Йорку епідеміолога Філіпа Ландрігана агентство АР.
Особливо серйозні наслідки для здоров'я людини – від забруднення повітря промисловими, автомобільними газами, а всередині приміщень - шкідливими речовинами, що виникають в результаті згорання дерева (пічне опалення) або вугілля. За даними дослідження, забруднення повітря стало причиною передчасної смерті 6,5 мільйона людей у всьому світі, які померли від захворювань серця, інсультів, раку легенів чи інших легеневих хвороб. Забруднення води стало причиною смерті близько 1,8 мільйона осіб, а отруйні та канцерогенні речовини на робочих місцях вбили до 800 тисяч людей.
Найбільша кількість випадків передчасної смерті в результаті забруднення навколишнього середовища (92 відсотки) припадає на країни з низьким і середнім рівнем прибутків. У державах, де активно розвивається промисловість (приміром, Китай, Індія, Пакистан, або Кенія) забруднення довкілля є причиною передчасної смерті кожної четвертої людини.
У більш заможних країнах ситуація менш загрозлива, але забруднення природного середовища істотно впливає на життя людей. "Люди не розуміють, що забруднення шкодить економіці. Люди, які захворіли або померли, не можуть сприяти розвитку економіки", - зазначив співавтор доповіді, голова організації "Чиста Земля" Річард Фуллер.
Анонси