Новини
Всеукраїнський науково-практичний семінар
Кафедрою заповідної справи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України спільно з Радою ботанічних садів і дендропарків України 16–19 травня 2017 року було проведено на території заповідних парків Полтавщини Всеукраїнський науково-практичний семінар «НАУКОВО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ПРИНЦИПІВ ЛАНДШАФТНОГО ДИЗАЙНУ У ФОРМУВАННІ ЕКСПОЗИЦІЙ ЗАПОВІДНИХ ПАРКІВ УКРАЇНИ», у якому взяло участь 36 дендрологів та паркознавців з 16 дендропарків (національний дендрологічний парк «Софіївка», державний дендрологічний парк «Тростянець» НАН України, державний дендрологічний парк «Олександрія» НАН України, Сирецький дендропарк, дендрологічний парк «Дружба» імені З. Ю. Павлика Прикарпатського національного універститету імені Василя Стефаника, дендропарк «Асканія-Нова», дендрологічний парк «Березнівський», дендропарк ім. Василя Байтали Лубенського лісотехнічного коледжу, дендропарки «Лікарський сад», «Устимівський», «Криворудський», «Березоворудський», «Івушка», «Червона калина») та двох ботанічних садів України (Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка, Кременецький ботанічний сад).
Під час семінару здійснена наукова експедиція, в ході якої було відвідано наступні заповідні об'єкти Полтавщини: «Березоворудський» (парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення), дендропарк Лубенського лісотехнічного коледжу (ППСПМ місцевого значення), дендропарк «Івушка», «Лікарський сад» (дендропарк місцевого значення), Хорольський ботанічний сад, дендропарки загальнодержавного значення «Устимівський» і «Криворудський», «Полтавський» (ППСПМ загальнодержавного значення), а також розсадник «Осокор» та паркову зону навколо готелю «Велика круча», «Сад ірисів А. Черногуз» і ландшафтний заказник «Нижньопсільський».
За матеріалами доповідей готується збірка наукових статей учасників семінару.
У рамках семінаруз 17 по 19 травня 2017 року було проведено курси з підвищення кваліфікації на тему «Збереження цінних осередків біорізноманіття у природно-заповідних обʼєктах України», під час яких були висвітлені питання щодо структури і формування національної, регіональної та локальних екомереж (на прикладі Полтавської області), екологічного моніторингу, менеджменту об’єктів природно-заповідного фонду, просвітницької діяльності, рекомендацій з оптимізації озеленення за сучасними технологіями та керування рекреаційною діяльністю у межах зелених зон.
По закінченні курсів 35 слухачів отримали свідоцтво встановленого зразка.

Анонси