Новини
Відбулося засідання « круглого столу»: розглядалися питання військової екології
22 лютого 2018 року в Орхуському інформаційно – просвітницькому центрі відбулося засідання «круглого столу» за темою: «Екологічні проблеми військового сектору України та шляхи їх вирішення в умовах євроатлантичної інтеграції» . У заході брали участь і виступили: Олександр Бондар, ректор Академії; Микола Мовчан, проректор ДЕА з інноваційного та технічного розвитку; Олег Машков, проректор з наукової роботи ДЕА; Володимир Гандзюра, директор Центру європейської та євроатлантичної інтеграції ДЕА та інші науковці, а також: Дмитро Булика, начальник відділу захисту інформації та електронних сервісів Мінприроди; Юрій Ситник, начальник відділу екологічної безпеки Міністерства оборони України (1995 – 2010р.р.); Андрій Парталян, підполковник, заступник начальника відділу екологічної безпеки та цивільного захисту Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони України; Олексій Шептяпін, полковник, начальник відділу цивільного захисту та екологічної безпеки управління планування РХБ захисту Центрального управління РХБ захисту Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України; представники екологічних громадських організацій.  
Відкриваючи засідання «КС» Олександр Бондар у вітальному слові зазначив, що проблеми військової екології порушувалисяі раніше, а нині – вони загострилися: це і полігони, і бойові дії на Сході України,і екологічна спадщина військових об’єктів від колишнього СРСР. На сьогодні в структурі Академії працює Центр європейської та євроатлантичної інтеграції ДЕА, у сфері діяльностіякого непрості питання екології військових об’єктів та євроатлантичної інтеграції. Безумовно, Мінприроди, науковці Академії вживають відповідних заходів – управлінськими рішеннями, науково - освітньою діяльністю - у напрямку зменшення тиску на природу, проте для їх ефективності нам сьогодні потрібно поглибити роботу у цьому напрямку з Міноборони України.
Директор Центру європейської та євроатлантичної інтеграції Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Володимир Гандзюра висловив свої бачення щодо очікувань України в 2018 році від співпраці з НАТО, окреслив окремі питання діяльності підрозділу. Так,зокрема, розроблено навчальну програму короткотермінового семінару «Екологічна політика НАТО. Системи управління станом середовища у військовому секторі згідно ISO 14001: 2015 р.». Що важливо, за такою темоюв грудні 2017 року в ДЕА відбулися перші в Україні курси підвищення кваліфікації,організовані Центром європейської та євроатлантичної інтеграції ДЕА. В них взяли участь представники ЗС України (Міністерства Оборони України і Генерального Штабу ЗС України), Вінницької ОДА, Запорізької ОДА, Яворівського НПП, Ічнянського НПП, ДУ телекомунікацій, НПП «Меотида», Київського НДПІ землеустрою, Мінприроди, наковці ДЕА.
 
Представники Міноборони висловили свої бачення співпраці, наголосивши , що на сьогодні Академія має високий науково – освітній потенціал, і його необхідно використати повною мірою.
Розглянувши питання порядку денногоучасники засідання « Круглого столу» прийняли відповідне рішення.







Анонси