Новини
Вчені та міжнародні експерти - екологи досліджують Чорне море
За останні роки екологічна обстановка в басейні Чорного моря внаслідок недбалої діяльності людей, жорсткої експлуатації морських, водних і земельних ресурсів істотно погіршилася. У зоні надзвичайного забруднення знаходяться приморські акваторії Півдня України. Якщо не вжити відповідних заходів море, води якого активно забруднюються шкідливими речовинами, зокрема, нафтопродуктами, детергентами, важкими металами, господарсько-побутовими і промисловими стоками міст і підприємств може втратити промислове значення.

В рамках міжнародного проекту EMBLAS-II 28 серпня 2017 року з Одеси стартувала науково - екологічна експедиція ( у складі 25 осіб), в якій беруть участь українські та грузинські екологи, а також експерти з країн Євросоюзу. ЇЇ завдання - дослідження екології Чорного моря, визначення ступеня його забруднення, впливу забруднюючих речовин на стан популяцій морських ссавців, зокрема, дельфінів. Маршрут судна пролягає  відкритим морем до  м. Батумі, пройде уздовж узбережжя Грузії і повернеться до Одеси ( іншим шляхом),  а далі -- до м. Констанци (Румунія), звідки воно  прибуло до українськго порту. Науковці та експерти - екологи відбиратимуть проби, зокрема, донних осадів на глибині 2 км, бактерій, сміття, морських ссавців тощо. На новітньому обладнанні будуть проведені численні дослідження (понад 1 тис. параметрів). 29 серпня у відкритому морі експедиція (триватиме 12 днів) приступила до виконання завдань. Вчені вивчатимуть мешканців Чорного моря, особливості їх організмів.  За допомогою автоматичного сканера екологи досліджуватимуть плавуче сміття, щоб визначити найнебезпечніше, та  здатність Чорного моря самоочищатися. Вартість експедиції, включаючи проведення досліджень і відповідних лабораторних аналізів, становить близько 500 тис. євро.

Довідково. Міжнародні екологічні дослідження, метою яких є  сприяння збереженню природного середовища Чорного моря, проводяться в рамках проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EMBLAS II), що фінансується Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН. Загальний бюджет проекту -- близько 2,724 млн євро. Його реалізація  розпочалася у квітня 2014 року і завершиться у травні 2018 року.
Анонси