Новини
У Мінприроди відбувся ''круглий стіл'' для керівників структурних підрозділів органів виконавчої влади
28 лютого 2017 року в Інформаційно-просвітницькому Оргуському центрі  відбувся круглий стіл на тему: «Переваги впровадження сучасної системи стратегічної екологічної оцінки в Україні», організований Міністерством екології та природних ресурсів України, спільно з Європейською економічною комісією Організації Об'єднаних Націй (ЄЕК ООН) в рамках фінансованої Європейським Союзом Програми «Екологізація економіки у країнах Східного партнерства» (EaP GREEN).

У Заході взяли участь народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, центральних органів виконавчої влади (з 10 Міністерств), які відповідають за економічний і промисловий розвиток у таких галузях: енергетика, транспорт, сільське господарство, туризм, видобуток корисних копалин, лісове господарство, охорони здоров'я, а також міжнародні експерти з Представництва ЄС, ОБСЄ в Україні, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.

Мета круглого столу: просування переваг ефективного застосування стратегічної екологічної оцінки (СЕО) з метою сприяння створенню системи СЕО в Україні відповідно до вимог Конвенції ЄЕК ООН Про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті (Конвенція Еспо) та Протоколу про Стратегічну екологічну оцінку до неї, який вступив в силу в Україні в березні 2016 року, а також згідно з положеннями Директиви ЄС про СЕО (2001/42/EC), як це передбачено Угодою про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, 2014-2017 рр.

Модератор круглого – директор Департаменту стратегічної екологічної політики Мінприроди Леся Карнаух у вступному слові зазначила: «Система екологічної оцінки планованої діяльності сьогодні використовуються практично в усіх країнах світу. В Україні увага до запровадження Стратегічної екологічної оцінки в суспільстві є значною. Мінприроди, за підтримки громадськості та міжнародних експертів, провело велику роботу з обґрунтування і забезпечення відповідних правових та інституційних реформ. Київський Протокол вже діє півтора  року і ми впевнені, СЕО має унормуватись в Україні, щоб стати по-справжньому дієвим інструментом планування через узгодження економічних і екологічних пріоритетів і цілей. Для цього фахівці Мінприроди, разом з міжнародними експертами розробили проект Методичних рекомендацій з проведення СЕО, який буде сьогодні представлено і на який ми очікуємо отримати ваші коментарі та пропозиції».

За дорученням народного депутата Остапа Єднака до учасників заходу звернулась його помічник Тетяна Тевкун: «ми маємо зареєстрований у Верховній Раді законопроект № 6106 від 21.02.2017 р., який підписали 21 народний депутат міжфракційного об’єднання «Зелена енергія змін», ми впевнені, Закон про СЕО буде прийнятий і почне діяти на захист довкілля і здоров’я людей. Цю думку підтримав у своєму привітанні менеджер проектів Представництва ЄС в Україні Олександр Клітко.  
У презентаціях Мартіна Смутни, консультанта Секретаріату Конвенції Еспо та Майі Гачечиладзе-Божеску, міжнародного консультанта по СЕО UNECE, учасникам заходу було представлено основні принципи належної практики СЕО, підкреслено роль процедури СЕО як інструменту для покращення секторального планування і просування принципів сталого розвитку. У виступі Олени Борисової, консультанта ЄБРР, презентовано практику ЄБРР щодо застосування СЕО  в якості інструменту для полегшення інвестицій в секторі відновлюваних джерел енергії, наведено приклади успішних випадків застосування СЕО в різних секторах економіки різних країнах.

Презентація переваг СЕО та сучасного стану застосування СЕО в Україні  ініціювала гостру дискусію щодо питання про роль різних галузевих міністерств і відомств у процесі СЕО, участь у якій взяли участь: експерт проекту APENAСергій Вихрист, національний експерт по СЕО UNECE, головний автор-розробник Методичних рекомендацій Вячеслав Потапенко,  заступник директора Департаменту–начальник відділу з питань формування екологічної політики та наукової діяльності  Наталія Трофименко, начальник відділу з питань адаптації європейського законодавства юридичного Департаменту Марина Шимкус, начальник управління економічної стратегії Департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Мінеконом розвитку Павло Онищенко, директор департаменту перспективних проектів ПАТ «Укргідроенерго» Олександр Формагей, заступник керівника центру ДП «ДержавтотрансНДІпроект» Мінінфраструктури Олексій Клименко,  та ін.

Завершив дискусію та підбив підсумки обговорення заступник Міністра Микола Кузьо, який зазначив: «СЕО має стати обов’язковою процедурою стратегічного планування і розроблення документів державно планування. На шляху розвитку системного потенціалу СЕО в Україні одна з суттєвих проблем – це взаємодія між стейкхолдерами СЕО в «горизонтальному» (секторальне планування) і «вертикальному» (локальний – регіональний – національний рівні) вимірюванні. Мінприроди докладе усіх зусиль, щоб відповідні зміни для запровадження СЕО були внесені до нової редакції Регламенту Кабінету Міністрів України».

Учасники заходу підтримали необхідність розроблення Методичних рекомендацій, методологічного супроводу органів виконавчої влади у реалізації СЕО, а також проведення інформаційно-навчальних заходів і тренінгів.
Додаткова інформація щодо круглого столу на сайті UNECEза посиланням http://www.unece.org/index.php?id=45276#/ 
 
Анонси