Новини
Тренінг з інтерпретації природної та культурної спадщини в легендарному місті-музеї Кам'янці-Подольському
Вже вшосте проведено тренінг з тематики «Організація екскурсійної діяльності за методикою «Інтерпретація природи» Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління, за підтримки Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України у партнерстві з Громадською організацією «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» та за фінансової підтримки Лісового Агентства США (U.S. Forest Service). Цього разу господарем тренінгу виступив Національний природний парк «Подільські Товтри», що знаходиться в Хмельницькій області. З 25 по 29 грудня команда тренерів у складі Наталії Гудкової (координатора України від Європейської асоціації з інтерпретації спадщини, InterpretEurope), Тетяни Карпюк, Олесі Петрович та Олексія Коваленка викладала основи інтерпретаційної діяльності для представників природно-заповідного фонду, музеїв тощо.

Кульмінацією тренінгу стала командна робота над інтерпретаційною програмою в Старій фортеці, історичному серці стародавнього міста. Занурення в історію, пошук незвичайного і таємничого, опанування «духом місця» перетворили учасників тренінгу у дослідників і назавжди посіяли в їхніх серцях любов і повагу до цієї унікальної культурної спадщини.

Наприкінці тренінгу всі учасники успішно склали письмовий тест, провели інтерпретаційні екскурсії і отримали державні сертифікати про підвищення кваліфікації. Але, як зазначив Мар’ян Тарасенко, заступник декана природничого факультету з наукової роботи та інформатизації навчального процесу Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: «Це лише початок шляху, який ми пройдемо разом».


Анонси