Новини
Стан і перспективи розвитку екомережі в Україні
20 березня ц.р. в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління відбувся «круглий стіл» за темою: «Екологічна мережа України в контексті формування природоохоронного землекористування: стан та проблеми» зініційований ННІ економіки та екології природокористування Академії. У його роботі брали участь науковці, представники окремих профільних департаментів Мінприроди України та облдержадміністрацій, ЗМІ.
Із вітальними словами до учасників заходу виступили заступник міністра екології і природних ресурсів України Сергій Курикін і ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександр Бондар.

Заступник міністра наголосив, що розбудова національної екологічної мережі є пріоритетним завданням у природоохоронній галузі України. Необхідність її формування передбачено в Концепції збереження біорізноманіття України, унормовано відповідними законами нашої держави. Методичні рекомендації щодо розроблення регіональних і місцевих схем екомережі були затверджені наказом Мінприроди України у 2009 році. Нині завершується перший етап реалізації загальнодержавної програми формування національної екологічної мережі України на 2000 – 2015 роки, – підкреслив Сергій Курикін.

– Головною метою створення екомережі в Україні є збільшення площі земель з природними ландшафтами до рівня, достатнього для збереження їх різноманіття, близького до притаманного їм природного стану, формування територіально єдиної системи, яка б забезпечувала збереження природних екосистем, видів рослинного і тваринного світу та їх популяцій. Отже, щоб ефективно розв’язати таке завдання мають бути задіяні комплексні підходи, належні механізми управління територіями, – сказав у своєму виступі ректор Академії Олександр Бондар. Необхідно також розробити і прийняти (додатково до існуючої законодавчої бази) закони і нормативні акти, які врегулювали б спірні питання у землекористуванні, водогосподарській сфері. до сьогодні тривають з суспільством досить гострі дискусії щодо використання енергії малих річок і, особливо проблему з їх замуленням. І вона також тісно пов’язана із землекористуванням ( приміром, 75% земель у країні мають сільськогосподарське призначення, отже, розорюються), – зазначив він.

Із доповіддю на засіданні «КС» виступив директор науково-навчального інституту економіки та екології природокористування Академії Антон Третяк.

За підсумками роботи «круглого столу» його учасники прийняли відповідну резолюцію.

 

Анонси