Новини
Ректор Академії Олександр Бондар взяв участь у робочому візиті парламентсько-урядової групи на Схід України
22-23 червня 2017 року Ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Бондар Олександр Іванович взяв участь у спільному робочому візиті на Схід України парламентсько-урядової групи на чолі з Першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко. У рамках якого, за дорученням Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака відбулась регіональна нарадаз питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на Донбасі.

В роботі наради взяли участь народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, заступник Міністра екології та природних ресурсів України Вакараш Віктор Михайлович, представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державної екологічної інспекції України, Державного агентства водних ресурсів України, Донецької та Луганської обласної військово-цивільних адміністрацій.

Екологічна ситуація на Донбасі стала одним з ключових питань, що обговорювались на регіональній нараді з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на Донбасі.

Зокрема зазначалося, що екологічна ситуація, яка виникла на Сході України у результаті бойових дій, насправді є критичною, тому Мінприроди спільно з Державною екологічною академією ініціює розробку детального плану з ліквідації цих негативних наслідків.

У своєму виступі Віктор Вакараш, зокрема, зазначив, що відповідно до рішення Уряду щодо розробки заходів із вдосконалення та відновлення функціонування державної системи екологічного моніторингу в Донецькій та Луганських областях, а також відновлення системи екологічної безпеки, розпочато підготовку проекту Концепції відновлення Донбасу на екологічних засадах з каталогом об’єктів інфраструктури з кризовими показниками негативного впливу на довкілля, що виникли внаслідок бойових дій.

У своєму виступі Олександр Бондар зауважив, зокрема, на важливості відновлення функціонування екологічного моніторингу з використанням технологій дистанційного зондування та прогнозування екологічних і техногенних загроз.

Крім того, Мінприроди також розпочало спільно з ОБСЄ реалізацію проекту з інвентаризації об'єктів, які можуть становити екологічні та техногенні загрози.

Під час наради учасники констатували на необхідності негайного відновлення пошкоджених промислових підприємств Донбасу, водночас було зазначено, що ремонтно-відновлювальні роботи можуть відбутись виключно після отримання гарантій безпеки.

У рамках робочого візиту учасники відвідали промислову зону Авдіївки Донецької області, що була зруйнована обстрілами представників ОРДЛО та поспілкувались з військовослужбовцями 72-ої окремої механізованої бригади.

Також учасники робочого візиту завітали до ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод», ознайомились з роботою підприємства та обговорили ключові питання господарської діяльності, що потребують негайного вирішення задля збереження екології в регіоні. 

У цьому контексті представник підгрупи з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко поінформувала, що питання екології є основним предметом дискурсу останніх засідань у Мінську. Політик повідомила про ініціативу Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) щодо створення спеціальних «ділянок безпеки» поблизу підприємств на Донбасі, де передбачається запровадження цілодобового моніторингу представників СММ ОБСЄ та МКЧХ. Водночас, за словами І. Геращенко, зазначена пропозиція наразі не погоджена з іншою стороною. Перший заступник Голови Верховної Ради України висловила сподівання, що РФ та ОРДЛО будуть дотримуватись своїх зобов’язань у безпековій сфері.
 
Анонси