Новини
Проведено семінар «Імплементація стратегічної екологічної оцінки у світлі міжнародних зобов‘язань України»

04 квітня 2018 року Міністерство екології та природних ресурсів у співпраці з ЄЕК ООН в рамках Програми EAP GREEN за проектом «Підтримка створення системи СЕО в Україні» провело семінар «Імплементація стратегічної екологічної оцінки у світлі міжнародних зобов’язань України» для співробітників апарату Верховної ради України та профільних комітетів. Організаційно-технічне забезпечення семінару здійснювала громадська організація «Інститут законотворчості та інформаційних технологій» (Україна).

Основна мета семінару: ознайомлення з міжнародними зобов’язаннями України з імплементації  стратегічної екологічної оцінки, обговорення особливостей впровадження стратегічної екологічної оцінки у правову систему України.

Інститут стратегічної екологічної оцінки (СЕО) запроваджується в Україні за підтримки ЄЕК ООН з 2003 року. За цей час проведено значну роботу для розвитку потенціалу СЕО в Україні:  навчання представників органів влади центрального та регіонального рівнів, обговорення на рівні експертного середовища, поширення інформації серед громадськості та ЗМІ.  20 березня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку». Наразі він очікує  на підпис Президента.

Відкриваючи захід, Заступник Міністра екології та природних ресурсів з питань євроінтеграції Микола Кузьо зазначив, що проведення такого семінару є дуже своєчасним  і потрібним, і закликав учасників до активної дискусії.  Він також наголосив, що СЕО регіональних програм має здійснюватися з 2020 року, тому є час зрозуміти Закон і підготуватись до його реалізації. Практичні результати цього семінару будуть корисні у цій справі.

Учасники семінару: представники Адміністрації Президента України, Верховної ради України, міністерств екології та природних ресурсів, регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, аграрної політики та продовольства, енергетики та вугільної промисловості, економічного розвитку і торгівлі, соціальної політики, оборони України, Держпродспоживслужби, Держрибагенства, Укравтодору, прикордонної служби, Держлісагенства, Укртрансбезпеки, ДАБІ, ДМСУ та представники бізнес-сектору.

З презентаціями перед представниками Міністерств та державних служб України виступили: Наталія Трофименко, заступник директора департаменту стратегії та європейської інтеграції Мінприроди України, Вячеслав Потапенко, директор Інституту зеленої економіки , Геннадій Марушевський, експерт ПРОМІС в Україні.

Найбільшу зацікавленість в обговоренні питань семінару виявили представники Мінагропрому, які розробляють Державну програму про захист ґрунтів та Мінекономіки, які розробляють Стратегію розвитку промисловості.  Також учасники відзначили існуючі проблеми впровадження СЕО:

-          необхідність приведення у відповідність НПА всіх рівнів до вимог Законів про СЕО/ОВД

-          ризики відтермінування прийняття важливих для держави програмних документів через тривалість проведення СЕО

-          необхідність розмежування повноважень між ЦОВВ, усунення дублювання в повноваженнях ЦОВВ

-          підготовка методичних документів з проведення СЕО у відповідних сферах діяльності

-          фінансова підтримка державою інституційного розвитку системи СЕО

-          організація тренінгів та інформаційних заходів

Підводячи підсумки Наталія Трофименко ще раз підкреслила, що впровадження стратегічної екологічної оцінки є важливим кроком для сталого розвитку України та екологічної складової економічного розвитку нашої держави.

 Анонси