Новини
Остап Семерак: «Чорнобильський біосферний заповідник отримав новий науково-адміністративний офіс»

Колектив Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, який забезпечує збереження унікальної території, її підтримку в оптимальному стані та проведення наукових досліджень,  відтепер працюватиме у новому офісі, розташованому у смт Іванків Київської області. Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час церемонії його відкриття зазначив, що створення відповідних умов для роботи колективу Чорнобильського біосферного заповідника сприятиме систематизації проведення наукових досліджень та експериментів, здійсненню екологічної науково-освітньої виховної роботи та поглиблення співпраці з міжнародними організаціями.

У новому офісі працюватиме кілька структурних підрозділів заповідника та фахівці, які  проводять радіаційно-екологічний моніторинг.  Адміністрація Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника також розглядає можливість створення наукового відділу, який займатиметься міжнародними дослідженнями та комунікаціями-- іноземні науковці виявляють значний інтерес  щодо можливості проведення наукових досліджень на території зони відчуження.

 « Станом на сьогодні у нас є вже відчутний інтерес наших партнерів, оскільки зона відчуження є унікальним полігоном не лише для радіоекологів, але і для спостереження за розвитком флори і фауни на покинутих територіях. Тому заповідник,  окрім головної бар’єрної функції  захисту  щодо недопущення поширення радіоактивного забруднення,  має також стати центром для проведення наукових досліджень. Торік українське законодавство зазнало змін і тепер дозволяє залучати до цих процесів міжнародні наукові інституції та фонди», - сказав очільник Мінприроди Остап Семерак, зауваживши, що оскільки  заповідник розміщений у зоні відчуження, яка є режимною територією, спеціальні умови пропуску відвідувачів на територію заповідника поки що не зміняться.

Довідково.Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник створений у 2016 році згідно з Указом Президента України Петра Порошенка. Він займає 2/3 території зони відчуження (Іванківський і Поліський райони Київської області в межах зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення) та є однією із найбільших природоохоронних територій України. Близько 10 км навколо ЧАЕС стануть зоною спеціального промислового використання, де виконуватимуться роботи з удосконалення інфраструктури щодо поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

Анонси