Новини
Науково-практична конференція із міжнародною участю «Радіоекологія - 2017»
   Упродовж двох днів - 25-26 квітня ц.р. - у Міністерстві екології та природних ресурсів України  працювала Міжнародна конференція «Радіологія—2017».У її роботі брали участь керівники  окремих профільних підрозділів Мінприроди, зокрема, директор департаменту стратегічної екологічної політики Леся Карнаух, Голова Державного агентства України з управління Зоною відчуження Віталій Петрук, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександр Бондар, представники наукових закладів та установ, громадських екологічних організацій, а також бізнесових структур. Вів конференцію академік МАНЕБ, д.т.н. Володимир Фещенко. Відкриваючи форум, він підкреслив, що за 31 рік після аварії на ЧАЕС вчені України накопичили значний досвід  і знання у подоланні її наслідків. 
  У своєму вітальному слові до учасників заходу Віталій Петрук зазначив, що на сьогодні  стан Чорнобильської Зони відчуження вже не такий яким був у перші  після аварійні роки. Здійснено  багато важливих ефективних  заходів по її оздоровленню, і такий процес триває, --наголосив очільник  Держагентства  України з управління зоною відчуження. Леся Карнаух поінформувала присутніх, щодо  законодавчих ініціатив Мінприроди, спрямованих  на поліпшення стану довкілля та природоохоронної галузі в тому числі і в напрямку ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
   Ректор ДЕА Олександр Бондар наголосив на вагомій ролі українських вчених у вивченні наслідків Чорнобильської катастрофи та  мінімізації її негативного впливу на здоров’я людей та довкілля. Так, за останні роки ситуація змінилася на краще, завдячуючи зусиллям державних органів влади, зокрема, цілеспрямованій діяльності Мінприроди України,  Національної Академії Наук, вчених різних профілів.  Як наслідок, завершено багаторічні складні роботи на об’єкті «Укриття». Конфайнмент незабаром буде у  практичній експлуатації. Тривають науково - дослідні роботи і в Чорнобильській Зоні Відчуження. Проте, незважаючи на певні успіхи,   у галузі радіоекології, сфері довкілля  чимало проблем потребують рзв’язання - зазначив вчений.
  На конференції із грунтовними доповідями виступили  відомі вчені . За підсумками роботи форуму його учасники прийняли відповідну резолюцію.

 
 
Анонси