Новини
На території зони відчуження висадили саджанці павловнії
В рамках Угоди про співробітництво у сфері наукової, науково-технічної та освітньої діяльності між Державним агентством України з управління зоною відчуження та Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України ТОВ «Науковий парк Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління «ЧОРНОБИЛЬ»  спільно з ТОВ «Павловнія Груп Україна» розпочали практичну реалізацію проекту з висаджування на території зони відчуження саджанців павловнії  (PaulowniaCloneinVirto 112®) та подальших наукових досліджень. 23 травня 2017 року представники вищевказаних товариств  та фахівці  ДСП «Північна Пуща» висадили  45 саджанців павловнії  у відселеному  селі  Паришів.
Загалом на території зони відчуження   заплановано висадити близько 100 саджанців: на двох майданчиках – по 45 одиниць на кожному (у тому числі у колишньому населеному пункті Паришів)  та не менше  10-ти  – на території меморіального комплексу «Зірка Полин» у м. Чорнобиль.  Попередньо місцезнаходження майданчиків для посадки були визначені згідно з рекомендаціями  фахівців ДСП «Екоцентр» (з урахуванням стану радіаційного забруднення ґрунтів). Передбачається, що з метою подальших радіологічних досліджень стану забруднення деревини павловнії в ході її росту саджанці будуть висаджені на умовно чистому та забрудненому майданчиках.
Подальші наукові дослідження, в рамках науково-дослідної роботи «Запровадження екологічно ефективних зелених насаджень PaulowniaCloneinVitro 112 на території населених пунктів з підвищеним антропогенним впливом на довкілля», планується здійснювати протягом наступних п’яти  років у співробітництві з ДСП  «Екоцентр», ДСП «Північна  Пуща» та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферниим заповідником.
Довідкова інформація
PaulowniaСloninVitro 112 ® (Павловнія Клон ін Вітро 112®) вважається одним з найперспективніших видів рослин для збільшення виробництва лісозаготівель і біомаси. У лабораторії Іспанії методом селекції був виведений технічний вид рослини, який характеризується високими показниками за темпами приросту, стійкістю до  низького температурного режиму, шкідників, захворювань, а також за  характеристиками отримуваної деревини. Цей клон дозволяє отримати за один цикл (  5 років) об'єм товарного лісу-кругляка 400-600 м3/га, після повалення рослина повторно регенерує від тієї  самої кореневої системи, що гарантує 4-5 повних робочих циклів одного саджанця.

Анонси