Новини
Інформація про курси підвищення кваліфікації на тему «Організація екскурсійної діяльності за методикою «Інтерпретація природи» для працівників установ природно-заповідного фонду, музеїв, ботанічних садів і зоопарків
Вже п’ятий тренінг з тематики «Організація екскурсійної діяльності за методикою «Інтерпретація природи» пройшов у передмісті Києва з 17 по 21 вересня 2017 р. на базі Етнографічного комплексу «Українське село». Цього разу Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління (ДЕА) за підтримки Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України у партнерстві з Громадською організацією «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» та за фінансової підтримки Лісового Агентства США (U.S. ForestService) запросили на навчання представників установ природно-заповідного фонду, ботанічних садів та неурядових екологічних організацій півдня України.
Нагадаємо, що «інтерпретація природної та культурної спадщини» – це новий творчій підхід, що широко застосовується в багатьох країнах Європи та США, для розробки та впровадження інтерактивних програм, який дозволяє формувати особистий досвід відвідувачів та емоційні зв’язки з об’єктами екскурсії.
Приклад інтерпретаційної промови від сертефікованого гіда-інтерпретатора Олесі Петрович.
В Україні даний підхід розвивається вже декілька років. Так, минулого року представниками Національної Асоціаціації Інтерпретаторів (NAI, США) Емілі Джекобс і Корі Делабру було проведено повноцінний англомовний тренінг в Києві, результатом якого стало поява кагорти з 15 українських сертифікованих гідів-інтерпретаторів (http://wwf.panda.org/wwf_news/?282230/15--). Зараз вони успішно реалізовують свої проекти в різних сферах, проводячи різноманітні природознавчі екскурсії Києвом та Львовом, або організовуючи чудові демонстрації та квести у музеях та установах природно-заповідного фонду (ПЗФ).
Навесні 2017 р. проведено два україномовних навчальних семінари: для працівників Національного науково-природничого музею НАН України (http://wwf.panda.org/uk/?295670/trening-nan-prorody) та установ ПЗФ, музеїв, ботанічних садів та зоопарків західного Полісся (http://wwf.panda.org/uk/materials/news/?297670/ostrog-trening). Програму тренінгу, а також навчальні матеріали розробила та впровадила к. біол. н., доцент ДЕА Гудкова Н.В. Після тренінгу в київському природничому музеї з'явилися нові інтерпретаційні програми – «Нащадки динозаврів - хто вони?», «Все заради руху» тощо (з більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті http://museumkiev.org/museumnews.html).
Результати тренінгу, що проходив в Острозькій академії (м. Острог, Рівенська область), теж дуже вражаючи. Як зазначила Оксана Головко, начальник відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Дермансько-Острозького національного природного парку: «Тренінг був надзвичайно важливий для співробітників нацпарку, і, я переконана, для колег з інших установ. Після нього ми всі критично переглянули наші екскурсії і зараз активно практикуємо проведення їх за методикою інтерпретації природи». Наприклад, відразу після тренінгу, у парку було дооблаштовано екологічну стежку «Від Волині до Поділля»з використанням знань інтерпретації.
Анонси