Новини
Екологічну сферу країни розглянули у широкому форматі
   23-25 квітня цього року у Києві в Міжнародному виставковому центрі відбувся Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України 2014».
    У його роботі брали активну участь керівники профільних підрозділів Мінприроди України, науковці Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, окремих вищих освітніх закладів країни, представники громадських екологічних організацій, малого і середнього бізнесу, ЗМІ.
     У рамках форуму на конференції «Стан та перспективи розвитку екологічної політики в Україні» з ґрунтовною доповіддю виступив заступник міністра – керівник апарату Міністерства екології та природних ресурсів України Олександр Настасенко. він привернув увагу присутніх на проблеми екологічної галузі, окреслив завдання, які необхідно вирішувати у найближчій перспективі.
На пленарних засіданнях та секціях, що працювали упродовж трьох днів, обговорювалися різнобічні питання екологічної сфери. Завдяки зусиллям науковців та освітян Академії організовані «круглі столи» були представницькими і тематично наповненими.
    Так, на засіданні «круглого столу», модератором якого був ректор Академії Олександр Бондар, під час розгляду теми: «Зелена енергетика та перспективи її розвитку в Україні» науковець зазначив, що питання енергетичної незалежності нашої держави, безумовно, на сьогодні надзвичайно актуальне. Альтернативні джерела енергії – це вже гостра потреба. Проте ми сьогодні маємо дбати і про екологічну безпеку нашої держави. Отже, необхідно виробити відповідну концепцію екологічної безпеки України, приділяти більше уваги розвиткові територій. А колишній міністр Мінприроди України Сергій Курикін, котрий взяв участь у обговоренні питання порядку денного заходу, наголосив, що екологічна політика ще не набула широкого інтегрованого процесу. Але стратегічні напрямки розвитку екологічної галузі в Україні дають змогу зробити висновки, що, попри все, накопичені проблеми будуть розв’язуватися.
   Зацікавленість учасників форуму в обговоренні злободенних питань природоохоронної галузі викликали засідання й інших тематичних «круглих столів». Приміром, у роботі засідання «круглого столу» за темою: «Державне управління в природоохоронній галузі крізь призму питань місцевого самоврядування» (модератори: Олександр Бондар, ректор Академії; Галина Сєрова, директор Орхуського інформаційно-просвітницького центру) брала активну участь голова Союзу жінок України Валентина Семенюк-Самсоненко. Широка дискусія відбулася на засіданні «КС» «Безперервна екологічна освіта як інструмент формування суспільної екологічної свідомості» (модератор Ванда Барановська, проректор Академії з науково-освітньої роботи). Зокрема, віце-президент Київської малої академії наук, керівник екологічної секції учнівської молоді Володимир Назаренко поділився досвідом роботи з юними науковцями, а також розповів про їх здобутки, зазначивши, що екологічна освіта – справа необхідна, і вона набуває свого розвитку.
Загалом, під час роботи форуму відбулося 11 засідань «круглих столів»

***
   У церемонії відкриття Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України» брали участь: заступник міністра - керівник апарату  Міністерства екології та природних ресурсів України Олександр Настасенко, Голова Державної екологічної інспекції України Михайло Казимир, екс-міністр Кабінету міністрів України Анатолій Толстоухов, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександр Бондар, а також інші офіційні особи.
     За підсумками роботи учасники форуму прийняли відповідну резолюцію.
   
 
 

 


Анонси