Новини
31-ша річниця Чорнобильської катастрофи
26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний  вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5-ї години ранку. Проте усередині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла. 
   Аварія на Чорнобильській АЕС - найбільша техногенно-екологічна катастрофа у світі. Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомим рівнем небезпеки. 
    Москва та керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи. Першою про підвищення рівня радіації повідомила Швеція. Лише 28 квітня в СРСР з'явилося  перше офіційне повідомлення. У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони,  потім зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких наприкінці  вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн осіб.  Із сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель. Щоб запобігти поширенню радіації у 1986 році зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». За оцінками спеціалістів, під ним залишилося близько 95% палива, яке було в реакторі на момент аварії, а також значна кількість радіоактивних речовин у  руїнах   реактора. З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено.  Об'єкт «Укриття», зведений у 1986 році, поступово руйнувався. У 2004 році було проведено тендер на проектування і спорудження нового «саркофагу» -   безпечного конфайнмента. Його будівництво розпочалося у 2012 році. 29 листопада 2016 року на об'єкт «Укриття» було насунуто арку нового безпечного конфайнмента. У 2017 році він буде введений в експлуатацію. У 2018 році будуть здійснюватися роботи з демонтажу нестабільних конструкцій об'єкту «Укриття».
Анонси